گفتگو
روپات چیست ؟

روپات چیست ؟

نوشته شده توسط پایش به روزرسانی شده در یک‌شنبه 23 سپتامبر 18 | 11:28
کد گفتگو: 1771
روپات خواصی همچون ضد سرطان، تقویت حافظه مقوی ، سالم،  پرانرژی و طعمی بسیار بینظیر برخوردار میباشد که برای همه اقشار سنی چه کودکان و چه بزرگسالان و ورزشکاران مفید بوده است .

 با توجه به  محوریتی که سایت پایش دارد  و بیشتر موضوعاتش درباره اشتغال و کارآفرینی است بنابراین وقت را مغتنم شمردم تا به سراغ یکی از کارآفرینان جوان بروم  که با توجه به کارگاه کوچکی که دارد اما از کار و ارائه محصولاتش راضی است چرا که فعالیتش در شهر شیراز به صورت مستقیم و غیر مستقیم برای حدود 40 نفر شغل ایجاد کرده و علاوه بر آن بخاطر سبک جدیدی که در بسته بندی خشکبار خلق کرده مورد توجه بسیاری از اقشار مختلف از کوچک و بزرگ بویژه تجار قرار گرفته است  .

 بنابراین مصاحبه اختصاصی را با ایشان ترتیب دادیم البته کوتاه و مفید چرا که معتقد بود وقت برایم ارزش دارد دوست دارم خلاصه و مفید از فعالیت حال برایتان بگویم .

 

پایش : خودتون معرفی کنید؟

من علی عباسی متولد شیراز هستم و تحصیلات من در زمینه کارشناسی صنایع برنامه ریزی و تحلیل سیستم ها است البته حرفه اصلی من صنایع خشکبار هست ک رشنه تحصیلیم از نظر مدیریتی خیلی ب من کمک کرد و توانستم برنامه ریزی دقیق تری در زمینه کاریم داشته باشم به طوریکه با چالشی مواجه نشوم .

 

پایش : چرا صنعت خشکبار را انتخاب کردید آیا علاقه قبلی داشتید یا از نظر صرفه اقتصادی به آن روی آوردید؟
 از آنجایی که خشکبار بازار گسترده ای دارد در ابتدا علاقه ب خشکبار باعث شد این صنعت را انتخاب کنم ولی در ادامه متوجه شدم که از نظر اقتصادی هم  می شود روی این صنعت برنامه ریزی کرد و چون  دیدم پسته محصولی جهانی است به همین خاطر این محصول را انتخاب کردم بنابراین از سال 85 به بعد مشغول به تحقیقات در مورد پسته شدم  و از سال 86 به بعد با انتخاب محصول پسته از بین اقلام خشکبار در این کالای خاص شروع ب کار کردم که حدودا از سال 87 شروع به تولید و بسته بندی انواع پسته و مشتقات پسته از جمله مغز پسته ، خلال پسته و پودر پسته به صورت عمده و خرد کردم .

 

پایش : در ابتدا با چقدر سرمایه کارخودتون آغاز کردید؟

در ابتدا با سرمایه خیلی اندک ولی ادامه این کار نیاز ب سرمایه بیشتر داشت که خدا رو شکر با برنامه ریزی مدون توانستیم اعتماد سازی کنیم تا پایداری در این صنعت را از آن خود بکنیم .

 

پایش : اعتماد چه کسانی را جلب کردید؟

خب اعتماد سازی در هر کاری لازمه پیشرفت است ما هم با انجام کار صحیح و تحویل به موقع و با کیفیت محصول به مشتری توانستیم اعتماد مشتریان رو جلب کنیم و این از هر سرمایه مالی برای ما مهمتر بوده و است .

 

پایش : آیا تا به حال از تسهیلات بانکی برای گسترش حرفه تون استفاده کردید ؟

خیر به دلیل بهره های بانکی بالا نیازی ب اخذ تسهیلات ندیدیم.

 

پایش : در ابتدای  کار با چه تعداد نیرو کارتان را  شروع کردید ؟

در ابتدا با سه نفر ولی هم اکنون 10 نفر مشغول هستند ک این تعداد در فصل برداشت پسته به 30 نفر هم می رسد که 10 نفر به طور مستقیم و 30 نفر غیر مستقیم با ما کار می کنند.

 

پایش : برایمان از  محصولی که در حال حاضر آن را صادر می کنید، توضیح دهید؟

  از اوایل سال 95 محصول جدیدی به نام معجون پسته و یا شیرینی پسته با برند روپات ropat که متشکل از مغز پسته با روکش دیگر مغز ها میباشد را تولید کردم  و با  اخذ مجوز بهداشتی از سازمان غذا و داروی ایران توانستیم سهم زیادی از بازار را به این محصول اختصاص دهیم.

هم اکنون روپات ropat جهت صادرات به کشورهای همسایه و دیگر کشورها بعنوان بهترین محصول صادراتی مورد استقبال تجار زیادی قرار گرفته است.

 

 

پایش : به صادرات اشاره کردید با توجه به وضع کنونی و بحران اقتصادی با صادرات مشکلی ندارید؟

در حال حاضر به دلیل کیفیت خوب محصول مشتریان زیاد خارجی وجود دارند ولی بیشتر مشکلات ما این هست که مسیرهای صادراتی سهل و روان شود چرا که مشکلات همیشه است ولی باید دولت طوری برنامه ریزی کند که مشتریان خارجی نیز راغب ب معامله باشند تا بتوانیم با صادرات ارز بیشتری را وارد مملکت کنیم 

 

پایش : آیا در داخل هم این محصول عرضه می شود؟

بله روپات را میتوانید از خشکباری ها،  سوغات فروشی های صنایع غذایی ، قنادی ها و شیرینی فروشی ها و کلیه فروشگاه های مواد غذایی تهیه نمایید ، لازم می دانم بگویم این محصول جهت همه اقشار سنی چه کودکان و چه بزرگسالان و ورزشکاران مفید بوده و از خواصی همچون ضد سرطان، تقویت حافظه مقوی ، سالم،  پرانرژی و طعمی بسیار بی نظیر برخوردار میباشد.

 

پایش : در آخر پیشنهادی دارید بفرمائید ؟

پیشنهاد من به بقیه دوستان این هست که لازمه موفقیت در هر کاری تمرکز در اون کار و پشتکار هست که امیدوارم همه بتوانیم با رعایت این دو اصل موفق باشند

 

 

 

ندا چلنگر

لینک کوتاه :